18 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
6 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: W wolnym czasie
 Drukuj temat
wątek książkowy
girl interrupted
Dodany dnia 09/03/2013 03:20
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Zaczynam: "[i]Moje życie w kręgu obsesji. Pamiętnik[/i]" Joanne Limburg oraz "[i]Zniewolone dzieciństwo. Ukryte źródła tyranii[/i]" Alice Miller;
wypunktowałam specjalnie dla martyny, na razie refleksji nie mam żadnych odnośnie tych książek, jedynie posiadam nadzieję, że uda mi się je zmęczyć Grin
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
martyna
Dodany dnia 09/03/2013 07:58
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

dziękuję Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
Dodany dnia 14/03/2013 02:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

50 twarzy Greya przeczytane. Hmmm... literacko niczego dobrego się nie spodziewałam, więc przynajmniej się nie zawiodłam Pfft
A od tej bardziej interesującej mnie strony (książkę od początku traktowałam raczej jak powieściowy odpowiednik opowiadań bdsm) - niewinny lajcik. W sumie już przy określaniu warunków umowy wiadomo było, że niczego mocnego w tym nie będzie, ale było jeszcze mniej, niż się spodziewałam.
W zasadzie książkę można czytać albo jako romans, albo jako literaturę erotyczną, ale raczej klasyczną, niż bdsm. Romanse mnie nieszczególnie bawią, a jako literatura erotyczna - może być Wink
(a po drugi tom pewnie i tak z ciekawości sięgnę, zwłaszcza że tytuł sugeruje, że może być nieco mocniej...)

A rozmowy sprzed kilku stron o tej książce, fanfickach i wampirach nadal nie rozumiem... co 50 twarzy Greya ma wspólnego z książkami o wampirach? myśliciel
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Perfidia
Dodany dnia 14/03/2013 07:12
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

sigma, książka powstała najpierw jako fanfic w świecie Twilight (saga Zmierzch). Głównie bohaterowie nie nazywali się Christian Grey i Anastasia JakJejTam, ale Edward Cullen I Bella Swan. Itd. Wszystkie postacie w książce zostały "zaczerpnięte" ze Zmierzchu. Autorka nie mogła opublikować takiej wersji (prawa autorskie), więc pozmieniała imiona, nazwiska, pewnie jakieś szczegóły dot. wyglądu czy innych kwestii.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
sigma
Dodany dnia 14/03/2013 10:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

yyy... aha Grin
A to dobrze, że o tym nie wiedziałam i waszej rozmowy nie zrozumiałam, bo raczej bym po książkę nie sięgnęła Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Karol
Dodany dnia 16/03/2013 10:55
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

Znalazłem ciekawostkę. Otóż jest sobie księgarnia internetowa, która oferuje ceny podobne do wszystkich w tej branży. Mniej niż na okładce, ale sumując z kosztem wysyłki, wychodzi podobnie. Ciekawie zaczyna się robić, kiedy na stronę tej książki wchodzi się przez ceneo. Cena jest od razu mniejsza i oscyluje ok. 30% mniej.
Jeśli nikt z moderacji nie będzie protestował - mogę zamieścić linki Smile.
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
fluorescent rabbit
Dodany dnia 19/03/2013 19:54
Awatar

Finiszujący


Postów: 376
Data rejestracji: 11.06.12

właśnie zaczynam 'palcie ryż każdego dnia' Hłaski, uwielbiam gościa, przeczytałam już mnóstwo jego opowiadań, 'pięknych dwudziestoletnich' dwa razy Wink ma/miał jak dla mnie doskonały styl pisania i podejście do życia chyba identyczne z moim

a za grey'a was podziwiam, nie dałabym rady... w pracy kiedyś przeczytałam wszystkie części zmierzchu w przerwach między gadaniem z ludźmi o ich wypadkach samochodowych w firmie ubezpieczeniowej, to chyba wyczerpało móje życiowe możliwości w zakresie czytania popularnych książek...
 
ananke
Dodany dnia 30/03/2013 00:51
Awatar

Startujący


Postów: 183
Data rejestracji: 20.10.12

Powoli przymierzam się do kolejnej pozycji Antonio Damasio - "Jak umysł zyskał jaźń".
( po wcześniejszych "Błąd Kartezjusza", "W poszukiwaniu Spinozy" i "Tajemnica świadomości").
Antonio Damasio - profesor neurobiologii, neurologii i psychologii.
Generalnie zagadnienie - mózg i jego relacje z psychiką, czyli funkcjonowanie, emocje, myślenie, decyzje - przez pryzmat neurobiologii.

Na chwile, gdy nie mogę się skupić:
"Przychodzi Platon do doktora" - Thomas Cathcart i Daniel Klein
Można powiedzieć - filozofia w żartach. Teorie filozoficzne i poglądy filozofów wyjaśniane z a pomocą żartów.
Naprawdę fajne i z humorem.
I druga książka tych samych autorów:
"Heidegger i Hipopotam idą do nieba".
Jeszcze nie zaczęłam, na razie czeka w kolejce.
Dopisek w tytule - "o życiu, śmierci i zaświatach na serio i w żartach".
[i][color=#0099ff]"Tylko jak się z tego wyrwać,
Tylko co ze sobą zrobić,
Kiedy dłonie wyciągnięte w pustkę
krzyczą..."[/color][/i]
 
ef
Dodany dnia 30/03/2013 07:11
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ananke, to musi być super! poszukam!
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
york
Dodany dnia 30/03/2013 23:53
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

A ja się zastanawiam czy kupić drugą część Greya. Pierwsza była nawet ok ale chyba nie do końca warta tych 30 zl
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
sigma
Dodany dnia 31/03/2013 00:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

ja czytam, bo mam pożyczone, ale pieniędzy bym na to nie wydała. Dość jest w internecie stron z opowiadaniami erotycznymi, nie muszę mieć tego koniecznie w formie książki Pfft

edit: a poza tym, że czytam Greya, to przeczytałam Chłopca z latawcem - świetna książka. Dla mnie - bardzo wiarygodne i przejmujące studium poczucia winy.
(nie polecam czytać publikowanego wszędzie tekstu z tyłu okładki, bo on streszcza akcję 3/4 książki co najmniej Wink ).
Edytowane przez sigma dnia 31/03/2013 00:53
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Asia
Dodany dnia 14/04/2013 20:29
Rozgrzany


Postów: 69
Data rejestracji: 08.04.13

U mnie ostatnio królują pozycje lekkie. Z tego co można dostać w księgarniach to Wojciecha Manna - Rock Man, czyli jak nie zostałem saksofonistą. Jak ktoś lubi dowcip Pana Wojtka, to się pośmieje. Lektura okraszona zdjęciami z domowego archiwum. Mnóstwo ciekawostek i nazwisk peerelowskiego shołbizu. Czyta się jednym cięgiem i żal, że takie krótkie.
Jestem również fanką Michała Witkowskiego. Każdemu kto nie czytał, polecam jego nie najnowszego już "Drwala".
 
Tessa
Dodany dnia 14/04/2013 21:32
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 806
Data rejestracji: 06.04.13

Moja ostatnia przeczytana pozycja jest powiesc Amy Chua: "Bojowa Piesn Tygrysicy". Uswiadamia, jak wychowanie ksztaltuje charakter i podejscie do zycia Smile Poza tym ksiazka jest bardzo lekko napisana, przyjemnie sie czyta Smile
Kocham tez Murakami Grin calkiem inny klimat, historie mocno oderwane od rzeczywistosci - takie Archiwum X troszke

[quote][b]fluorescent rabbit napisał/a:[/b]
właśnie zaczynam 'palcie ryż każdego dnia' Hłaski, uwielbiam gościa, przeczytałam już mnóstwo jego opowiadań, 'pięknych dwudziestoletnich' dwa razy Wink ma/miał jak dla mnie doskonały styl pisania i podejście do życia chyba identyczne z moim [/quote]
Hlaske ubostwialam kilka lat temu Grin "Palcie ryz kazdego dnia" i "Wszyscy byli odwróceni" uwielbiam!!!
Edytowane przez Tessa dnia 14/04/2013 21:36
[i][color=#000066][small]'We accept the love we think we deserve'[/small][/color][/i]
 
sigma
Dodany dnia 03/05/2013 11:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote] Uważam, że powinno się w ogóle czytać tylko takie książki, które człowieka gryzą i dźgają. Gdy książka, którą czytamy, nie budzi nas uderzeniem pięści w łeb, to po cóż ją czytamy? Żeby nas uszczęśliwiła? Mój Boże, szczęśliwi bylibyśmy właśnie, w ogóle nie czytając książek, a takie książki, które nas uszczęśliwiają, moglibyśmy od biedy pisać sami. Potrzebujemy jednak książek działających na nas jak bardzo bolesne nieszczęście, jak śmierć kogoś, kto był nam droższy niż my sami. jak gdybyśmy zostali porzuceni głęboko w lesie, z dala od ludzi, jak samobójstwo. Książka musi być siekierą na zamarznięte morze w naszym wnętrzu.[/quote]
Franz Kafka.

To ja spytam - macie takie książki, które was "gryzą i dźgają"?

Dla mnie na pewno taką "siekierą na zamarznięte morze" był Abonent czasowo niedostępny Ewy Ostrowskiej, przeżywałam to zresztą na bieżąco w swoim wątku kiedyś.
Na pewno też "Dzisiaj narysujemy śmierć" Wojtka Tochmana. Moja pierwsza książka o ludobójstwie w Rwandzie i do tej pory - najlepsza, najbardziej poruszająca.
W okolicach połowy podstawówki taką ważną dla mnie, poruszającą książką była Wyspa milczenia Patricii MacLachlau - książka o nieprzeżytej żałobie za dzieckiem.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
hope
Dodany dnia 03/05/2013 11:46
Awatar

Startujący


Postów: 118
Data rejestracji: 15.04.13

Ostatnia książka, która przeczytałam i mnie ''gryzła i dźgała'' to była powieść Harper Lee pt. ''Zabić drozda''. Zakładam, że przynajmniej połowa osób o niej słyszała i wie o czym jest, dla niewiedzących jest to książka o rasizmie panującym w latach 30. XX wieku i o przemocy. Daje do myślenia Smile
 
Pogodna
Dodany dnia 03/05/2013 11:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
[quote] Uważam, że powinno się w ogóle czytać tylko takie książki, które człowieka gryzą i dźgają. Gdy książka, którą czytamy, nie budzi nas uderzeniem pięści w łeb, to po cóż ją czytamy? Żeby nas uszczęśliwiła? Mój Boże, szczęśliwi bylibyśmy właśnie, w ogóle nie czytając książek, a takie książki, które nas uszczęśliwiają, moglibyśmy od biedy pisać sami. Potrzebujemy jednak książek działających na nas jak bardzo bolesne nieszczęście, jak śmierć kogoś, kto był nam droższy niż my sami. jak gdybyśmy zostali porzuceni głęboko w lesie, z dala od ludzi, jak samobójstwo. Książka musi być siekierą na zamarznięte morze w naszym wnętrzu.[/quote]
Franz Kafka.

Franz zupełnie do mnie nie przemawia tym tekstem, chyba nie widział jak w bezsensie depresji uszczęsliwiająca książka potrafi być siekierą na czarne morze w wnętrzu. .
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
sigma
Dodany dnia 03/05/2013 12:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

O depresji Kafka z pewnością wiedział sporo, bo chorował.
Ale ja nie o sensie cytatu chciałam, tylko o książkach spełniających jego kryteriumSmile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
aleksandra
Dodany dnia 03/05/2013 18:59
Rozgrzany


Postów: 95
Data rejestracji: 22.04.13

Ostatnia książką, która mnie "gryzła i dźgała" to zdecydowanie była książka " Porzucony "
"Szaleństwem jest zachowywać się w ten sam sposób i oczekiwać innego rezultatu"
 
www.photoblog.pl/porcelanowykredens
Aoi33
Dodany dnia 03/05/2013 20:12
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

"gryzła i dźgała" - to drugie dobrze oddaje to, co zawsze czuję po lekturze "Milczenia Owiec" Harrisa.
Wcześniej czułem się tak tylko po "Procesie" Kafki właśnie. Choć oczywiście powody w obu przypadkach są dalece odmienne.
Edytowane przez Aoi33 dnia 03/05/2013 20:12
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
Alia
Dodany dnia 03/05/2013 21:15
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

"Fabryka os" Banksa. Po tej książce przez dwa dni czułam się fizycznie chora. Choć Banks do dziś pozostał jednym z moich ulubionych autorów, ale jednak nie za tę (debiutancką skądinąd) powieść.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wątek Muzyczny IV W wolnym czasie 709 15/01/2023 20:15
Wątek kulinarny W wolnym czasie 570 16/03/2021 06:54
Wątek Nasze wątki - część otwarta 153 23/11/2020 20:31
wątek wakacyjny W wolnym czasie 30 01/06/2020 16:38
Nowy wątek Przedstaw się 13 06/04/2015 20:49

50,252,450 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024